KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13568294
*
nr 1356 8294
Ture Fabiansson
(1910-1994), Sverige
Akvarell, Hamnstad. Signerad, daterad -52. Motivet: 33x47 cm
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 18:38:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 13:47:46
1
350 kr
25/10 14:07:05
2
200 kr
25/10 14:07:05
1
250 kr (Budbetjänt)
25/10 14:07:28
2
300 kr
25/10 14:07:28
1
350 kr (Budbetjänt)
25/10 14:08:40
2
400 kr
25/10 16:32:53
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ture Fabiansson
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Läs mer om Ture Fabiansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hamnstad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture fabiansson vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
*
Ture Fabiansson
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ture Fabiansson
nr 1356 8294
Ture Fabiansson
(1910-1994), Sverige
Akvarell, Hamnstad. Signerad, daterad -52. Motivet: 33x47 cm
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/10 13:47:46 | 1 | 350 kr |
25/10 14:07:05 | 2 | 200 kr |
25/10 14:07:05 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
25/10 14:07:28 | 2 | 300 kr |
25/10 14:07:28 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
25/10 14:08:40 | 2 | 400 kr |
25/10 16:32:53 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ture Fabiansson
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.Läs mer om Ture Fabiansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hamnstad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture fabiansson vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25